Kimlik doğrulama girişimi Trulioo yatırım aldı

0

kimlik dogrulama girisimi trulioo

Kimlik doğrulama girişimi Trulioo 394 milyon dolarlık yatırım aldı. Trulioo bu yatırımla 1.75 milyar dolar değere ulaştı.

Kimlik doğrulama girişimi Trulioo 1.75 dolar değerine ulaştı

Küresel olarak elektronik kimlik ve adres doğrulaması sağlayan Kanada merkezli girişim Trulioo, risk sermayesi şirketi TCV tarafından yönetilen bir finansman turunda 394 milyon dolar topladı. Bununla birlikte Trulioo 1.75 milyar dolar değere ulaştı.

Mega finansman turu, pandeminin işletmelerin ve e-ticaret firmalarının dijitalleşmesini hızlandırması ve finans firmalarının güvenli işlemler için müşterilerin kimliklerini doğrulama yollarına ihtiyaç duymasıyla büyük ilgi gördü.

Trulioo’nun CEO’su Steve Munford, hükümetler ve kredi büroları da dahil olmak üzere 450’den fazla farklı veri kaynağına ve ayrıca telefon kayıtları ve geleneksel olmayan kaynaklardan gelen bilgilere erişimi olduğunu söyledi. Munford: “Ve burada kilit nokta, gizlilik konusunda daha da fazla endişe duyan bir dünyada gerçekten önemli olan şey, bunu bilgilerinizi görmeden ve karşılaştırılan verileri görmeden yapmamızdır. Bu yüzden şifreli bir işlemle yapılıyor” dedi.

Trulioo, danışmanlık firması One World Identity’ye göre, ABD dijital kimlik pazarının 2023 yılına kadar 30 milyar doları aşmasını öngörüyor.

TCV genel ortağı Jake Reynolds, fonunun çevrimiçi pazarlara ve finansal hizmetler girişimlerine yoğun bir şekilde yatırım yaptığını ve artan küresel kimlik doğrulama ihtiyacını kabul ettiğini söyledi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>