Kurumsalda mobil dönüşüm

0

Aruba GörselBir HP şirketi olan Aruba Networks (NYSE: HPQ), Aruba 320 Serisi erişim noktaları (Access Point-AP) tanıtarak dijital işyeri için daha iyi ağ performansını müjdeliyor. 2018 itibariyle büyük işletmelerdeki çalışanların yüzde 75’inin günde üç kereden daha fazla video etkileşiminde bulunacağı öngörülmektedir. Dolayısıyla, Bilgi İşlem departmanları artan Wi-Fi kapasite performans gereksinimlerini desteklemekte güçlük çekiyor. Buna ilave olarak, daha yüksek performansa sahip 802.11ac Wave 2 altyapısının çıkmasıyla birlikte, MU-MIMO destekli yeni mobil cihazları yönlendirerek ve gruplandırarak bu cihazlardan faydalanabilmek için doğru ağ istihbaratına gereksinim duyulmaktadır.

320 serisi, sektörün çok kullanıcı çoklu giriş/çoklu çıkış (MU-MIMO) gruplama destekli ilk 802.11ac Wave 2 AP’sidir, bunun sonucunda ağ kapasitesi önemli ölçüde güçleniyor. Aygıt yazılımı güncellemeleri, batarya ömrünün izlenmesi ve konfigürasyon değişiklikleri için bataryayla çalışan Aruba İşaretleyicilerinin (Beacons) yönetilmesine yardımcı olan bir BLE işaretleyicisini entegre eden sınıfının tek Wave 2 AP’sidir.

Aruba Wave 2 beta tüketicisi olarak, 50’den fazla ülkede 62 milyondan fazla üyesiyle dünyanın lider internet televizyon ağı olan Netflix Inc., yeni geliştirilen uygulamaların bant genişliği ve kapasite gereksinimlerini desteklemek amacıyla 802.11ac teknolojisindeki gelişmeleri yakından takip ediyor.

Dijital çalışma ortamında #GenMobile’ı desteklemek için Wave 2 güçlendiriliyor
Wave 2 cihazlarının öngörülen tsunami etkisine hazırlanmak için; Aruba, başlangıçta “sticky client” (yapışkan müşteri) sorununa çözüm getiren patenli ClientMatch teknolojisine yeni inovasyonlar getirmiştir. Aruba’nın geliştirilmiş yeni ClientMatch teknolojisi, Wave 2 MU-MIMO müşterileri için akıllı farkındalık özeliğini içermektedir, bu sayede MU-MIMO cihazlarını Aruba 320 Sersi AP’ler üzerinde otomatik olarak yönlendirip gruplandırılıyor. Bu sayede 320 serisi, birden fazla Wave 2 destekli cihaza aynı anda veri iletebiliyor ve dolayısıyla genel ağ kapasitesini artırıyor. Bu Wave 2 geliştirmeleri sayesinde, ClientMatch teknolojisi sadece bireysel cihaz performansını iyileştirmekle kalmayacak, aynı zamanda 802.11ac Wave 2 için genel ağ kapasitesini de güçlendirecektir. Bu sonuç, geliştirilmiş ClientMatch teknolojisi kullanılmayan diğer rakip Wave 2 çözümleriyle karşılaştırıldığında performansta yüzde 42’ye kadar bir iyileşmeye tekabül etmektedir.

“802.11ac Wave 2 çözümlerinin daha hızlı benimsenmesi için; Qualcomm Atheros, yeni nesil Wi-Fi ekipmanı üretmek için Aruba gibi ağ kurma liderleriyle birlikte çalışmaktadır,” diyen Qualcomm Incorporated iştiraki Qualcomm Atheros Inc. Ürün Yönetimi Başkan Yardımcısı Irvind Ghai sözlerine şu şekilde devam etmiştir: “Aruba, geliştirilmiş ClientMatch dinamik MU-MIMO gruplandırmasıyla Wave 2 performansını maksimize etmek için inovatif bir yaklaşım benimsemiştir. Bu teknoloji, MU-MIMO destekli mobil cihazları otomatik olarak belirleyip işletme ölçeğinde performans ve kapasite sağlamak için en yakın Wave 2 destekli erişim noktasına yönlendirmek üzere tasarlanmıştır.”

Fiyat ve satışa sunulma
Aruba 320 serisi Erişim Noktaları (AP), 2015 takvim yılının üçüncü çeyreğinde satışa sunulacaktır. 320 serisi AP fiyatları, ABD listesinde 1,395$’dan başlamaktadır. Enhanced ClientMatch de yeni ArubaOS 6.4.4 geliştirilmiş yazılımının bir parçası olarak Haziran itibariyle satışa sunulacaktır.

Haber Merkezi

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>