LG ikinci çeyreği başarıyla kapattı

0

LG ikinci çeyrek

LG ikinci çeyrekte başarılı bir performans gösterdi. Ev aletleri kategorisi ve TV satışları LG için önemli bir başarı sağladı.

LG ikinci çeyrek ile gelirlerini artırdı

LG Electronics, küresel pazardaki güçlü cihaz satışları sayesinde ikinci çeyrekte işletme gelirini yüzde 65 artırmayı başardı.

Güney Koreli elektronik üreticisi ayrıca, mobil operasyonundan elde edilen kazançların, ileriye dönük üç aylık kazanç raporuna dahil edilmeyeceğini de duyurdu. LG, ikinci çeyrekte bir önceki yıla göre sırasıyla yüzde 48.4 ve yüzde 65.5 artışla 17.11 trilyon won satış ve 1.11 trilyon won işletme geliri kaydettiğini paylaştı. LG, büyümeyi sağlayanın Güney Kore dışındaki güçlü ev aletleri ve tüketici elektroniği satışları olduğunu, bu yılki ikinci çeyrek satışının LG’nin bugüne kadarki en yüksek satışı olduğunu söyledi.

Ev aletleri kategorisi, çeyrek dönem için toplam işletme gelirinin yarısından fazlası olan 653.6 milyar won’luk işletme gelirine katkıda bulundu. Ayrıca TV kategorisi, küresel TV pazarının 2020’de pandemi ile mağaza kapanışlarının yol açtığı düşüşün ardından toparlandı ve bir önceki yılın üç katı olan 333,5 milyar won işletme geliri kazandı.

LG’nin araç bileşeni çözümleri işi 103,2 milyar won’luk bir işletme zararı kaydetti ancak satışlar önceki yıla göre ikiye katlandı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>