LG ikinci çeyrek sonuçları açıklandı | 2020

0

LG ikinci çeyrek

Asya merkezli teknoloji devi LG ikinci çeyrek finansal sonuçlarını açıkladı. Koronavirüs dönemine rağmen LG başarılı bir tablo çizdi.

LG ikinci çeyrek ile mobil satışlarda pozitif ivme yakaladı

Koronavirüs nedeniyle birçok şirket mali açıdan zorlu bir dönemden geçti. Teknoloji dünyasının öncü isimlerinden biri olan Kore merkezli LG, 2020 yılının ikinci çeyreğin ait finansal sonuçlarını açıkladı.

LG’nin geliri 2019 yılına kıyasla yüzde 17,9 oranın artış gösterdi ve 10.51 milyar dolara ulaştı. Bununla birlikte şirketin faaliyet kârı yüzde 24,1 oranında düşüş gösterdi. Şirketin geliri artarken faaliyet kârında yaşanan bu düşüş, sürekli artan giderlerden kaynaklandı.

LG mobil iletişim bölümünde ise oldukça başarılı bir tablo çizdi diyebiliriz. 2020 ilk çeyreğine göre ikinci çeyrekte yüzde 31,1’lik artış yaşandı.  Mobil iletişim bölümünde 1,07 milyar dolarlık satış gerçekleşti. Beyaz eşya ve iklimlendirme bölümünde yüzde 15,5’lik, Ev ve eğlence sistemlerinde ise yüzde 24,4 oranında düşüş gerçekleşti.

Sıfır araç sektöründe yaşanan durgunluk, LG’nin otomotiv malzemeleri bölümünü de etkiledi. Şirketin otomotiv alanındaki geliri yüzde 40 oranında azaldı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>