Techinside Google News
Techinside Google News

LinkedIn 1 milyar üyeye ulaştı! Yeni bir özellik geliyor!

Microsoft'un sahibi olduğu iş odaklı sosyal ağ LinkedIn, çarşamba günü yaptığı açıklamada, şu anda 1 milyardan fazla üyeye sahip olduğunu ve ödeme yapan kullanıcılar için daha fazla yapay zeka özelliği eklediğini söyledi.
- Advertisement -

Milyar kullanıcı sınırını aşmak, üyelerin eğitimleri, iş deneyimleri ve mesleki becerilerine ilişkin özgeçmiş benzeri bir profile sahip olduğu LinkedIn‘i, Meta gibi rakiplerin de yer aldığı sosyal medya ağlarının en üst kademesine yerleştiriyor.

Şirket, yeni üyelerin yaklaşık %80’inin Amerika Birleşik Devletleri dışından kaydolduğunu söyledi.

LinkedIn‘in ücretsiz bir üyelik kademesi var ama aynı zamanda ayda 30 dolardan başlayan abonelikler de sunuyor. Ayda 40 dolar tutarındaki katmanın üyeleri, düzinelerce iş ilanına bakan bir kullanıcıya profillerindeki bilgilere dayanarak iyi bir aday olup olmadıklarını söyleyebilecek yeni AI özelliklerine sahip olacak.

LinkedIn nasıl kullanılır

Sistem ayrıca kullanıcının bir iş için daha rekabetçi olmasını sağlamak amacıyla profil değişiklikleri önerebiliyor.

LinkedIn‘in baş ürün sorumlusu Tomer Cohen, aracın kullanıcıların “sadece bir işi görmekten ve kendilerini güvensiz hissetmekten, tek bir oturumda muazzam ilerleme kaydedebilmelerine, etkileşime doğru ilerlemelerine” yardımcı olmak için tasarlandığını söyledi.

LinkedIn ayrıca Çarşamba günü, uzun gönderileri her kullanıcı için özel olarak hazırlanmış birkaç önemli madde halinde özetleyecek, örneğin bir satış uzmanına borsa komisyoncusundan farklı bir paket sunacak bir düğmeyi tanıttı.

Tüm bu girişimlerle ağını her geçen gün genişleten platform kullanıcılar için daha da işlevsel bir hal alıyor. Günümüzde birçok şirketin İK departmanı LinkedIn’i işe alım aşamalarında aktif olarak kullanıyor.

Kullanıcı sayılarının ulaştığı son nokta ile platform kendini sosyal ağ olma noktasından yerel iş bulma sitelerine rakip küresel bir yere konumlandırabilir.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir