Logitech, konsol kulaklığı üreticisi Astro’yu satın alıyor

0

Logitech Astro

Logitech, oyuncu kulaklığı üreticisi Astro Gaming firmasını 85 milyon dolarlık bir anlaşma ile satın alıyor. Son yıllarda rekabetçi oyuncular arasında önemli bir popüleriteye ulaşan Astro Gaming firması, 2008 yılında A40 Audio System ürünü ile Major League Gaming lisansı almıştı.

Yapılan açıklamada bu satın alımın şirketin oyun pazarında uzun soluklu  büyüme hedefini desteklediği belirtildi. 85 milyon dolarlık anlaşmanın önümüzdeki ay başı itibarıyla tamamlanması bekleniyor.

İlginizi çekebilir: Amazon Alexa cephesinde büyük kavga çıkacak!

Logitech’in son yıllardaki satın alımları

2016 yılında 50 milyon dolar ile son kullanıcı elektroniği şirketi Jaybird‘ü satın alan Logitech, bu satın alımdan beş ay sonra 13 milyon dolarlık bir satın alımla Saitek markasını da bünyesine katmıştı.

Özellikle PC kategorisinde uzun yıllardır faaliyet gösteren ve güçlü bir pazar payı bulunan şirket, bu satın alımla birlikte konsol tarafında da elini güçlendirmek istiyor. Bakalım yakın zamanda konsol özelinde yeni ürünler görebilecek miyiz.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>