Lucid Group en uzun menzil unvanına ulaştı

0

Lucid Group en uzun menzil

Elektrikli araç kategorisinde Lucid Group en uzun menzil unvanına ulaştı. Lucid Group, Tesla’yı geçmeyi başardı.

Lucid Group en uzun menzil kategorisinde birinci

Bu yıl halka arz edilecek olan tamamen elektrikli otomobil üreticisi Lucid Group yaptığı açıklamada, yaklaşmakta olan lüks Air sedan’ın 816 km’den fazla bir EPA menziline sahip olduğunu söyledi.

Lucid Air Dream Edition Serisi varyantının resmi derecelendirmesi, Lucid’i bu kategoride uzun süredir hakim olan bir şirket olan Tesla’yı geçti. Lucid Air’in resmi EPA serisi, Tesla’nın bazı modellerinden daha yüksek olması bekleniyor.

Şirketin Air sedan’ın 169.000 ile 77.400 dolar arasında değişen çeşitli versiyonlarını sunma stratejisi hakkında biraz bilgi veriyor.

Lucid Group CTO’su ve CEO’su Peter Rawlinson, menzil rakamını 900V akü ve akü yönetim sistemi, daha küçük tahrik üniteleri ve elektrikli aktarma organları teknolojisinin bir kombinasyonuna borçlu olduklarını söylüyor. Rawlinson, bunun herhangi bir elektrikli araç için yeni bir rekor olduğuna inandığını belirtti.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>