Lyft ilk güvenlik raporunu yayınladı

0

Lyft güvenlik raporu

Lyft ilk güvenlik raporunu gecikmeli de olsa yayınladı. 2017’den 2019’a Lyft 4.158 cinsel saldırı yaşandığını bildirdi.

Lyft ilk güvenlik raporunu paylaştı

Lyft üç yıl boyunca ABD’deki hizmette cinsel saldırı ve istismar vakalarının oranına ışık tutan ilk güvenlik raporunu yayınladı.

2017’den 2019’a kadar Lyft, toplam 4.158 cinsel saldırı raporu aldı. Şirketin güvenlik ekibi, tüm cinsel saldırı ve suistimal olaylarını 21 kategoriye ayırdı. Ancak bu raporda yer alan vakalar, en ciddi cinsel saldırı kategorilerinden yalnızca beşini içeriyor. Toplam vaka sayısına dahil edilmeyen daha az cinsel saldırı kategorisi de bulunuyor. Lyft, bu süre içinde 360 ​​tecavüz vakası kaydetti.

Cinsel saldırı vakalarına ek olarak, Lyft ayrıca 105 motorlu araç ölümü ve 10 ölümcül fiziksel saldırı bildirdi.

Lyft, 2018’den beri bir güvenlik raporu yayınlamaya söz veriyor. Ancak bu konuda şirket Kaliforniya Kamu Hizmetleri Komisyonu ile sorun yaşandığını iddia ederek kendini korumaya aldı.

Uber ise 2019 yılında ilk güvenlik raporunu yayınladı. Şirket, 2017 ve 2018 yılları arasında yaklaşık 6.000 cinsel istismar bildiriminin yanı sıra 19 ölümcül fiziksel saldırı bildirdi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>