Lyft kullanıcıları artış gösterdi

0

Lyft kullanıcıları

Lyft kullanıcıları, 2017 yılında yaklaşık yüzde 8’lik büyüme gösterdi. Araç paylaşım hizmeti Lyft, sürücülerinin bugüne kadar 500 milyon dolardan fazla kazanç sağladığını açıkladı. Sürücü kazançları konusunda Lyft, Uber’i geride bırakmayı başardı. Lyft sadece ABD ve Kanada’da faaliyet gösterirken, Uber ABD, Kanada, Orta ve Güney Amerika, Avrupa, Orta Doğu, Afrika, Doğu Asya, Güney Asya, Güneydoğu Asya, Avustralya ve Yeni Zelanda’da faaliyet gösteriyor. Yani Lyft daha kısıtlı alanda bu başarıya ulaştı.

Lyft kullanıcıları artmaya devam ediyor

Ayrıca yayınlanan verilere göre Lyft’in saat başı ortalama kazancı 29.47 dolar ile 31.18 dolar aralığında değişiyor.

Uber ve Lyft gibi araç paylaşım hizmetlerine kullanıcıları rağbet göstermeye devam ediyor. Gidecekleri bölgeyi seçip, mobil ödeme yapabilme kolaylığı sağlaması nedeniyle konforlu bir kullanıcı deneyimi sağlıyor.

Üstelik Lyft araç paylaşım hizmeti olmanın da ötesine geçiyor. Otonom sürüş teknolojisi geliştiren startup’ı nuTonomy ile ortaklık kuran şirket, otonom araç geliştiriyor.

Lyft kullanıcıları

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>