Makine öğrenimi verimlilik artışı sağladı

0

Makine öğrenimi

Makine öğrenimi çalışmalarına yönelik yatırım yapan Virgin Australia, 2 yıl sonunda bu yatırımın karşılığını almaya başladı. Şirket makine öğrenimi ile hız ve verimlilik artışı sağladı.

Makine öğrenimi verimlilikte artış sağladı

Oliver Rees’e göre, yenilikçiliğin makine öğrenimleri ve yapay zeka kullanımının gittikçe arttığı bir dünyaya uyum sağlayabilen şirketler gelişme gösterecekler. Virgin Australia, makine öğrenme algoritmalarını geliştirmek, uygulamak ve değerlendirmek için daha iyi yöntemler araştırıyor.

Müşterilerinin ihtiyaç ve isteklerini anlayan tahmini modeller oluşturmayı amaçlayan Virgin Australia geçtiğimiz yıllarda bu hedefe yönelik yatırımlar yapmıştı. Veri analizi danışmanlığı şirketi Torque Data, 2015 yılında Virgin Australia tarafından satın alındı. Sonrasında ise şirket ile müşteri arasındaki hareketleri önceden tahmin edebilmek amacıyla veri analizleri kullanıldı.

Virgin Australia, veri analizleri ile yapay zeka ve makine öğrenimini birleştiren DataRobot isimli bir projeye imza attı. DataRobot, otomatik makine öğrenme hizmetini kullanarak tahmine dayalı modeller oluşturmak için gereken süreyi yüzde 90’a kadar azalttı. Üstelik bu süredeki azalmayla birlikte sistem doğruluğu da yüzde 15’e kadar artış gösterdi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>