Matematik uygulaması Photomath için dev yatırım

0

Matematik uygulaması Photomath

Öğrenme sürecimizi kolaylaştıran uygulamalar, kullanıcılardan büyük talep görüyor. Matematik uygulaması Photomath, bu yönüyle önemli bir yatırım aldı.

Matematik uygulaması Photomath 220 milyon indirilmeye ulaştı

Uygulamalar birçok yönden hayatı kolaylaştırırken, eğitim öğretimde de önemli bir yer ediniyor. Ders çalışmaya ve problem çözemeye yarayan uygulamalar, kullanıcılardan büyük talep görüyor.

Matematik problemlerinin çözülmesini sağlayan Photomath isimli uygulama, bu alanda öne çıkanlar arasında yer alıyor. İndirilme sayısıyla 220 milyonu geride bırakan Photomath uygulaması için 23 milyon dolarlık yatırım yapıldı. Aslında çocuklarına matematik ödevlerinde yardımcı olan baba Sabol tarafından geliştirilen uygulama, büyük bir kitleye ulaştı.

Daha önce de metin tanıma üzerine farklı şirketlerle girişimi bulunan Sabol, buna matematik çözme algoritmasını entegre ederek yeni bir seviyeye ulaştı. Akıllı telefon kamerasıyla Photomath, matematik problemlerini okuyor ve çözüyor. Üstelik animasyonlu bir şekilde hesaplama adımlarını da göstererek, kullanıcının öğrenme sürecine katkı sunuyor. Abonelik sistemi de bulunan Photomath, aylık 9,99 dolar ödemeyle daha fazla özellik sunuyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>