Mazda elektrikli araç hedefini açıkladı

0

Mazda elektrikli araç

Mazda elektrikli araç sektörüne yönelik hedefini açıkladı. Mazda elektrikli araç sektöründe uzun ve kısa vadeli iki plana sahip.

2020 yılında Mazda elektrikli araç çıkaracak

Mazda Motor Corp, 2 Ekim tarihinde yaptığı açıklamada 2030 yılında ürettiği tüm araçların elektrifikasyon içereceğini duyurdu. Japon otomobil üreticisi, araçlarının yüzde 5’inin tamamen elektrikli olacağını, yüzde 95’inin ise hibrit model olacağını belirtti. Yani Mazda’nın gelecek planlarında benzinli veya dizel otomobillere yer vermediğini söyleyebiliriz.

Şirketin daha kısa vadeli planlarında ise 2020 yılında piyasaya bir elektrikli otomobil sürmek var. Henüz teknik ayrıntıları bilinmeyen bu modelin sadece elektrikli olması bekleniyor.

Gelişmiş ülkelerin benzinli ve dizel araç kullanımını yasaklama planları nedeniyle, otomotiv üreticileri elektrikli ve hibrid araç üretimine odaklanıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>