Mercedes otonom sürüş için işbirliği yaptı

0

Mercedes otonom sürüş

Mercedes otonom sürüş için Luminar ile işbirliği yaptı. İkili arasındaki işbirliği otonom araç çalışmalarını hızlandıracak.

Mercedes otonom sürüş için sensör üreticisiyle çalışacak

Luminar’ın kurucusu, Mercedes-Benz’in, yeni nesil araçları için otoyollarda tam otomatik sürüşü mümkün kılmak için sürücüsüz sensör üreticisi ortaklık kuracaklarını söyledi.

Tesla’dan GM ve Volvo’ya kadar otomobil üreticileri, düzenleyici ve teknolojik zorluklar devam etse de, gözlerini otonom araçları sunmaya dikti. Waymo ve Cruise gibi teknoloji firmaları da araç çağırma ve teslimat hizmetleri gibi ticari kullanım için sürücüsüz taksiler veya kamyonlar geliştiriyor.

Luminar CEO’su Austin Russell Reuters’e verdiği demeçte, teknolojiyi Mercedes’in araçlarına yerleştirmek için bir zaman çerçevesini açıklamadan, araç özerkliği “Mercedes ile gerçekten ana akım haline geliyor” dedi. İki firmanın, otomatik frenleme gibi gelişmiş güvenlik yetenekleri de dahil olmak üzere “gerçek” özerklik yetenekleri geliştireceğini söyledi.

İcra Kurulu Başkanı Mary Barra, GM’in çoğunluğuna sahip olduğu Cruise kendi kendine sürüş ünitesi ile on yılın ortalarında kişisel bir otonom aracı tanıtmak için çalıştığını belirtti.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>