Microsoft Outlook paralı oluyor ama…

0

Yıllar önce Hotmail e-posta servislerinin kralıydı; Microsoft aynı günlere Outlook ile dönmeye çalışıyor. Üstelik ücretli bir sürümle! İş kullanıcılarını, KOBİ’leri ve serbest çalışanları hedefleyen Outlook Premium adlı yeni e-posta hizmeti, aylık 3,99 dolar ücretle geliyor ve beş ayrı e-posta hesabı oluşturma olanağı sunuyor.

Oluşturulacak hesaplarda @outlook.com yerine kullanıcının kendi alan adı kullanılabiliyor veya yeni bir alan adı ilk yıl ücretsiz olacak şekilde temin edilebiliyor. Alan adı konusunda Microsoft, GoDaddy ile işbirliği yapıyor. Bu beş hesap arasında takvim, kişiler ve oluşturulan belgeler paylaşılabiliyor ve posta kutularında hiçbir reklam görüntülenmiyor.

Outlook Premium, Google Apps’e rakip olacak

Özellikleri bu şekilde sıralayınca Google Apps ile sunulan e-posta servisini bir hayli anımsatan Outlook Premium ilk yılında ise tamamen ücretsiz deneme imkanı tanıyor. Google Apps’in kullanıcı başına ücretlendirme yaptığı düşünülürse, yeniliğe açık olan küçük ekipler ve bireysel çalışan profesyoneller için bu sistem güçlü bir alternatif oluşturuyor.

Outlook Premium’un tek dezavantajı ise şimdilik davetiye usulüyle çalışması. Eğer siz de bir davetiye için sıraya girmek isterseniz buraya tıklayarak Windows Live hesabınızla giriş yapıp şansınızı deneyebilirsiniz.

Bir zamanlar e-posta hesabının ücretsizi makbuldü. Şimdi ise ofis çevrelerinde e-posta kullanımının artması, ücretsiz alternatiflerin de reklamlarla dolması ve kısıtlayıcı özellikleri neticesinde profesyonel kullanıcılar cüzi ödemeler karşılığında reklamsız, kişiselleştirilmiş bir e-posta deneyimi yaşamaya sıcak bakıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>