Microsoft ve Walgreens işbirliği yapacak

0

Yazılım devi Microsoft ile sağlık teknolojileri geliştiren Walgreens, işbirliği yaparak yeni ürün ve hizmetler sunacaklarını duyurdu.

Azure başrolde olacak

7 yıllık bir sözleşme imzalayan iki şirket, işbirliği sayesinde bireylerin sağlık harcamalarını düşürecek ve erken teşhisle, sağlıklı yaşamı mümkün kılacak ürünler geliştirecekler.

İşbirliği kapsamında, Walgreens kendi sağlık hizmetleri için ihtiyaç duyduğu bulut servislerini de Microsoft’un Azure servisine taşıyacak.

Walgreens’in 380.000 çalışanı ise bundan sonra Microsoft 365 yazılımının kullanacak ve yazılımın bulut servislerinden faydalanacak. Walgreens çalışanları, dünya çapındaki Walgreens mağazalarında çalışıyor mobil cihazları üzerinde, sattıkları ürünlere dair hızlı ve detaylı eğitim ve bilgilendirme dökümanlarına ulaşmaları gerekiyor.

Bu veri trafiği ise şirket için çok önemli bir bağlantı sorunu yaratıyor. Azure sayesinde, çalışanların ürün dökümanlarına ve eğitim materyallerine erişimi önündeki engeller kalkmış olacak. 

 

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!