Techinside Google News
Techinside Google News

Microsoft yapay zeka ile hayatı kolaylaştıracak

Microsoft yapay zeka ile hem çalışma hem özel hayatı kolaylaştıracak. Şirket, insanların kendisine vakit ayırmasını hedefliyor.

Microsoft yapay zeka ile hem çalışma hem özel hayatı kolaylaştıracak. Şirket, insanların kendisine vakit ayırmasını hedefliyor.

İnsanların %83’ü haftalarının 1/3’ünü veya daha fazlasını toplantılarda geçiriyor. Golden Steps, çalışanların ayda 31 saatini toplantılarda geçirdiğini ve bu sürenin %50’sinin boşa harcandığını tahmin ediyor. Hatta şu anda bile hepimizin dikkatimizi çekmesini isteyen mesajlar ve bildirimlerle doluyuz.

- Advertisement -

Microsoft, dikkat dağıtma sorunlarımızı çözmek istiyor

Microsoft, 2023 İş Eğilimi Endeksi Yıllık Raporunda, “Verilerin, bilgilerin ve her zaman açık iletişimin ezilmesiyle birlikte işin hızı katlanarak arttı” diyor. “İnsanlar tüm yükü omuzlamakta zorlanırken, iş dünyasının liderleri ekonomik belirsizliğin ortasında üretkenliği artırmak için baskı hissediyor. Günlerimizin çoğunu, yaratıcılığımız pahasına, sinyali gürültüden ayırarak geçiriyoruz.

Bu dijital gürültüyü Microsoft “dijital borç” olarak tanımlıyor. Tüm bu gürültüyü kesmenin çözümünün yapay zeka olduğunu söylüyor.

Microsoft, birçok kişinin korktuğu gibi işlerimizi değiştirmek yerine, yapay zekanın temel olarak çalışan üretkenliğini artırmak için kullanılacağını söylüyor.

  • Çalışanlara gerekli ancak yinelenen görevlerde yardımcı olun.
  • Çalışan refahını artırın.
  • Düşük değerli faaliyetler için harcanan çalışan zamanını ortadan kaldırın.
  • Çalışanların yeteneklerini geliştirin.
  • Çalışanların çalışma temposunu hızlandırın.

Microsoft, 2030’a kadar yapay zekanın iş arkadaşımız gibi olabileceğini tahmin ediyor. Elbette bu durumu daha iyiye götürebilirdi. Microsoft’a göre daha iyi olmak, zamandan tasarruf etmek, daha akıllıca çalışmak, aşırı bilgi yüklemesini sona erdirmek, yoğun işleri ortadan kaldırmak, bilgiyi bulmayı kolaylaştırmak ve biz insanların en iyi yaptığımız şey olan yaratıcı olmak için zaman harcamasına yardımcı olmak anlamına gelir.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:27:42

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir