Techinside Google News
Techinside Google News

Microsoft yöneticisi Nintendo’yu istiyor! Sürprizlere açık olun!

Microsoft Oyun CEO'su Phil Spencer bir gün Nintendo'yu gerçekten satın almak istiyor; zor ama imkansız değil

Ağustos 2020’de iki üst düzey Microsoft pazarlama yöneticisine gönderilen bir e-postada Spencer, “Nintendo’nun oyunda bizim için ana varlık olduğunu” ve “Nintendo’ya sahip olmanın bir kariyer anı olacağını ve her iki şirket için de iyi bir hamle olduğuna inanıyorum.” yazdı.

Spencer, “Nintendo’nun LT’si ile daha sıkı işbirliği hakkında çok sayıda görüşme yaptım ve herhangi bir ABD şirketinin Nintendo ile bir şansı olsaydı muhtemelen en iyi konumda olduğumuzu hissediyorum.” diye yazdı, burada “LT” muhtemelen liderlik ekibinin kısaltması olarak kullanılıyor.

- Advertisement -

Microsoft’un yönetim kurulunun “Nintendo hakkındaki yazının tamamını gördüğünü ve benim gibi bir fırsat ortaya çıkarsa her ikisini de tamamen desteklediklerini” ekledi. Spencer ayrıca şirketin ZeniMax Media ve Warner Brothers Interactive etrafında “oldukça aktif M&A tartışmaları” içinde olduğunu paylaştı.

Davadan önceki belgeler, Microsoft’un Bungie, Sega ve Square Enix de dahil olmak üzere birçok başka stüdyoyu satın Almayı düşündüğünü ortaya koydu. Bu en son belge grubu, Xbox Series X için yeni bir tasarım ve Bethesda’dan habersiz oyunlar için sızdırdı.

Microsoft için böyle bir alımı yapmak oldukça zor. Bunun bir çok sebebi var ancak Nintendo’nun kurum kültürü zaten satışın gerçekleşmesinin önündeki en büyük engellerden biri.

Ancak bu engellerin aşılması ve sağlıklı bir satış gerçekleşmesi mümkün olursa Microsoft tarafında beklentiler yoğunlaşabilir. Bu kadar meşakkatli bir alımın ardından Spencer’dan yapılan yatırımın hakkını fazlasıyla alması beklenir. Ancak şimdilik tüm bunlar bir istekten ibaret.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:12:09

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir