Mikro elektrikli araç Microlino için geri sayım

0

Mikro elektrikli araç Microlino

Mikro elektrikli araç Microlino üretim için geri sayıma başladı. Tasarımıyla dikkat çeken Microlino, üretime girecek.

Mikro elektrikli araç Microlino özellikleri

Elektrikli araç sektöründe çok hızlı bir dönüşüm içinde yer alırken, araçların tasarımında da yeni döneme giriyoruz. Özellikle de şehir içi trafikte rahat kullanım amacıyla küçük boyutlarda araç tasarımları geliştiriliyor.

Microlino isimli otomobil, bu alandaki en küçük araçlardan biri olacak. Aracın üretimine ise 2021 Eylül ayında başlanacağı duyuruldu. Şehir içi ulaşımı kolaylaştırması beklenen Microlino, Londra gibi dar yollara sahip şehirlerde yoğun talep görebilir. Ayrıca aracın özelliklerinin de boyutlarına göre çok iyi olduğunu söyleyebiliriz.

Dahili bir batarya sistemi bulunan araç 200 km menzile sahip. Bu da şehir içi trafikte uzun süreli bir kullanım imkanı sunuyor. Aracın motor gücüyle ilgili ise henüz herhangi bir bilgi paylaşımı yapılmadı. Microlino’nun Avrupa fiyatının 12 bin Euro olması bekleniyor. Benzer sınıftaki araçlara baktığımızda ise Renault Twizy’nin 7 bin 500 euro, Smart EQ’nun ise 22 bin Euro satış fiyatına sahip olduğunu görüyoruz. Bu aracın Türkiye’ye gelip gelmeyeceği ise 2022 yılında netleşebilir.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>