Mini elektrikli Toyota C+Pod satışa çıktı

elektrikli Toyota C+Pod
elektrikli Toyota C+Pod

İki kişilik kompakt bir tasarıma sahip olan mini elektrikli araç Toyota C+Pod satışa çıktı. C+Pod şehir içi ulaşımı keyifli hale getiriyor.

Toyota C+Pod özellikleri

Elektrikli araç sektörüne yönelik çalışmalarına ağırlık veren Toyota, yeni model araçlarıyla bu alanda önemli başarılara imza atıyor. Toyota’nın elektrikli araç sektöründeki son modeli ise C+Pod oldu.

Şehir içi kullanım düşünülerek tasarlanan C+Pod, iki kişilik bir araç olması ve kompakt tasarımıyla dikkat çekiyor. 150 km menzile sahip olan C+Pod ilk etapta sınırlı bir kullanıcı kitlesine sahip olacak. 2022 yılı itibariyle ise bireysel kullanıcılara büyük ölçekli bir şekilde satışa sunulacak.

C+Pod bu ilk aşamada Japonya’da yerel yönetimler ve kurumsal kullanıcılara sunulacak. Aslında bu yöntemle Toyota, ülkedeki farkındalığı artırıp, elektrikli araçların benimsenmesini de hızlandıracak. Güvenli ve çevre dostu ulaşımı bir araya getiren C+Pod 9 kWh’lik bataryasıyla 5 saatte tamamen şarj olabiliyor. Aracın maksimum hızı ise 60 km/s olarak açılandı.

Toyota C+Pod’un satış fiyatını ise 1 milyon 650 bin Japon Yeni olarak duyurdu. Güncel kurla bu yaklaşık olarak 120 bin TL’ye denk geliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz