Bu bankanın adını siz belirleyeceksiniz

1

Mondo kurulalı henüz bir buçuk yıl oldu. Kurulduğu İngiltere’de Bank of England tarafından resmi lisansını bile henüz almış değil. Buna karşın oldukça tutkulu bir kullanıcı kitlesine sahip. Sadece bir mobil uygulama üzerinden hizmet veren ve çeşitli ödeme servisleri sağlayan bankanın kullanıcıları şimdi yeni bir karar vermek zorunda; bu fintech startup’ının yeni adı ne olacak?

Marka isminin kullanım hakkıyla ilgili yasal bir sıkıntıyla karşılaşan girişimin kurucusu ve CEO’su Tom Blomfield, aylarca sürecek mahkemelerle vakit öldürmek yerine çareyi şirketin adını değiştirmekte bulmuş. “Mahkemelere harcayacağımız vakitte bankacılık lisansını almak, ürünümüzü tam sürüm olarak yayınlamak ve daha da geliştirmek gibi gerçekten önem taşıyan işlere odaklanacağız,” diyen Blomfield, insanların isim değişikliğinden sonra birkaç ay içinde Mondo adını bile unutacağına inanıyor.

Şirketin yeni adının ne olacağını belirlemek ise banka müşterilerine bırakılmış durumda. İsteyen herkes, Twitter’da #NewMondo etiketini kullanarak kendi önerilerini sunabiliyor. Blomfield sadece bir noktada uyarıda bulunuyor; marka logosunu ve tasarımını kullanmaya devam edebilmek adına yeni şirket adının da M harfi ile başlaması gerekiyor.

Mondo 90 saniyede 1 milyon euro topladı!

Mondo ilk defa tescil sorunu yaşamıyor

Daha önce de ABD’de Simple adlı bir başka servis tarafından, kendi tescilli sloganları olan “Safe to Spend” deyişini kullandıkları gerekçesiyle dava edilen Mondo, daha sonraki sürümlerde bu sloganı geride bırakmak durumunda kalmıştı.

Bankacılık hizmetlerini bir mobil uygulama üzerinden sunan şirketin online ortamda kült sayılabilecek bir takipçi kitlesi bulunuyor. Öyle ki Crowdcube üzerinde topluluk fonlamasına açılan startup, sadece 96 saniyede 1 milyon Euro toplamayı başarmış ve geride kendilerinden kart bekleyen 130 bin kullanıcılık bir sıra bırakmıştı.

Yorumlar

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>