Mozilla koronavirüs nedeniyle işten çıkarma yapıyor

0

Mozilla koronavirüs

Koronavirüs salgını, Mozilla’yı da etkiledi. Mozilla koronavirüs nedeniyle, çalışan maliyetlerini karşılayamadığı gerekçesiyle işten çıkarma yapacak.

Mozilla koronavirüs nedeniyle 250 çalışanını çıkarıyor

Koronavirüs salgını birçok sektörde küçülmeye neden olmuştu. Ancak internet sektöründen şirketler, bunun tam aksine kullanıcı kitlesini büyütmeyi başarmıştı.

Mozilla ise bu başarıyı yakalayamayan nadir şirketler arasında yer aldı. Firefox isimli tarayıcısıyla internet dünyasının popüleri Mozilla, salgın nedeniyle oldukça zor bir dönemden geçiyor.

Mozilla’nın kullanıcı kitlesini bir süredir kaybetmesi bu küçülmede etkili olurken, artan maliyetler de şirketi zor durumda bıraktı. Maliyetler nedeniyle çalışan harcamalarında zor duruma düşen Mozilla, ilk etapta 250 kişinin işine son verme kararı aldı. Ayrıca bu işten çıkarılmaların ardından, şirkette organizasyonel açıdan da değişiklik yapılacak. Bu geliştirmeyle temel olarak, iş süreçlerinin daha hızlı geliştirilmesinin hedeflendiği belirtiliyor.

Mozilla, yeni dönemle birlikte diğer şirketlerle ortaklık çalışmalarına ekstra önem vereceklerini vurguluyor. Bununla birlikte Firefox mevcut ürünlerinden beklentilerine daha fazla yoğunlaşıyor. Gelirlerin artması için VPN ve benzeri ürünlere de ekstra önem verilecek.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>