MSI fabrikasında hırsızlık yapıldı

0

MSI fabrikasında hırsızlık

Bilgisayar sektöründe yaşanan stok sıkıntısı ve donanım fiyatlarında yaşanan artış, bu alandaki hırsızlıkları da artırdı. Son olarak MSI fabrikasında RTX 3090 hırsızlığı gerçekleşti.

MSI fabrikasında hırsızlık

Üst düzey performanslarıyla bilgisayar sektörünün önemli oyuncuları arasında yer alan MSI, bu kez hırsızlık vakasıyla gündeme geldi. MSI’ın fabrikasında ekran kartı hırsızlığı gerçekleşti.

Pandemi nedeniyle bilgisayar sektörüne olan talepte artış yaşanırken, stok sorunları da yaşanıyor. Donanım konusunda yaşanan stok sıkıntısı, üreticileri bir hayli zor durumda bırakıyor. Bu durum nedeniyle, donanım e bilgisayar sektöründe hırsızlık vakalarında da artış yaşanmış durumda.

MSI’ın fabrikasında bulunan ve her birinin içeriğinde 5-6 adet RTX 3090’in bulunduğu 40 adet koli çalındı. Bu 40 kolinin toplam değerinin ise 336 bin 500 dolar olduğu belirtildi. MSI bu olaydan sonra hırsızların bulunması için 100 bin Yuan’lık ödül belirledi. RTX 3090 konusunda yaşanan stok sıkıntısı, hırsızların da bu alanda daha fazla olaya karışmasına neden oluyor. Bu RTX 3090’lar, ikinci el piyasasında çok yüksek fiyatlara satılabilir.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>