MWC 17’de Turkcell’i onurlandıran ödül!

0

Dünya mobil teknoloji devlerinin bir araya geldiği MWC 17, Barcelona’da başladı. Etkinliğin açılış gününde düzenlenen törende, yardıma ihtiyacı olan mültecilere özel çalışmaları ile ön plana çıkan ve içerisinde Turkcell’in de bulunduğu şirketler, GSMA’in en prestijli ödüllerinden biri olan Mobil İletişim Sektörüne Önemli Katkı ödülüne layık görüldü.

Turkcell’le birlikte Vodafone Foundation, Asiacell, Zain ve Deutsche Telecom bu ödüle layık görülen şirketler oldular.

Turkcell adına ödülü Kaan Terzioğlu aldı

Ödüle layık görülen beş operatör adına Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu ödülü GSMA Yönetim Kurulu Başkanı Sunil Mittal’ın elinden aldı.

Ödül töreni sırasında konuşma da yapan Kaan Terzioğlu şunları söyledi:

“Bugün dünyayı daha iyi bir yer yapmak için çalışan 5 şirket adına burada olmak benim için büyük bir onurdur. Şunun farkında olmalıyız ki, dünyanın en büyük trajedisinde fark yaratabilecek imkanlara sahip bir sektörde bulunuyoruz.  

Bu insani kriz hepimiz için çok büyük bir sınav. Geçtiğimiz 6 yılda iletişimin kriz dönemlerinde hayat kurtarıcı bir rol üstlendiğini tekrar gördük. Krizlerden etkilenen insanların kendileri ve ailelerinin geleceği için karar verirken gerekli olan bilgilere ulaşabilmeleri ve mülteci kamplarındaki iletişimi sağlamak için hızlı aksiyonlar alarak servisler kurduk.  

Suriyelilere özel acil servis ve yardım hatları oluşturduk. Merhaba Umut gibi mobil uygulamalar geliştirerek Suriyelilerin ihtiyaç duydukları bilgilere ve hizmetlere erişimlerini sağladık. Ailelerin iş fırsatlarına ve çocukların eğitim olanaklarına erişimini mümkün kılmak için çalıştık. Tüm bunlar iletişim, akıllı cihazlar ve dünya çapında mobil servisler ve en önemlisi de duruma karşı gösterdiğimiz uğraşlar sonucunda mümkün olabildi.”

Emin Çitak

Uzun süredir internet editörlüğü yapan Emin, teknoloji ve iş dünyası üzerine yazılar yazıyor. IoT ve makine öğrenme konuları hakkında araştırma yapmayı seviyor ve genelde bu konular hakkında makaleler hazırlıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>