Netflix tarihi bina satın aldı

0

Netflix tarihi bina

Netflix tarihi bina satın alarak, Hollywood’a daha yakın oldu. Tarihi Mısır Tiyatro binası, Netflix tarafından satın alındı.

Netflix tarihi bina ile strateji değiştiriyor

Netflix, dijital tarafta elde ettiği gücü günümüzde daha kapsamlı bir şekilde kullanmayı hedefliyor. Bunun için şirket, Hollywood’a da yakın olmak istiyor.

Tarihi Mısır Tiyatro binası, 1998 yılında American Cinematheque organizasyonu tarafından kullanım açılmıştı. Bu organizasyon kâr amacı gütmeden binayı işletiyordu. Ancak Netflix, oldukça sürpriz bir şekilde tarihi Mısır Tiyatro binasını satın aldı. Binanın yeni sahibi her ne kadar Netflix olsa da American Cinematheque, binayı kâr amacı gütmeden kullanmaya devam edebilecek.

Netflix bu tarihi mirası koruma görevini üstlenmiş oldu. Tarihi bina, izleticilere farklı deneyimler sunmak için kullanılacak. Ayrıca Netflix, Hollywood için de büyük önem arz eden bu binayla, Hollywood’a biraz daha yaklaşmış oluyor. Netflix’in, tarihi bina için önümüzdeki günlerde farklı iş birlikleri yapması bekleniyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>