Nissan ve Honda birleşiyor mu?

0

Nissan ve Honda

Japonya hükümeti Nissan ve Honda birleşmesi konusunda yeni bir istekte bulundu. İki dev şirketin birleşmesi artık sürpriz olmayacak.

Nissan ve Honda için yeni dönem

Elektrikli ve otonom araçlarla birlikte otomotiv sektöründe taşlar yerinden oynuyor. Yüksek teknoloji gerektiren bu geçiş sürecinde, otomotiv şirketleri yeni satın almalar veya birleşmeler yaparak daha güçlü hale gelmeye çalışıyor.

Japonya hükümeti ise bu konuda ülkeden önemli bir şirket çıkarmayı hedefliyor. Bu nedenle Japonya hükümeti, Nissan ve Honda şirketlerinin birleşmesi yönünde bir istekte bulundu. Şu anda şirketler bu yönde bir istekte bulunmasa da hükümetin böyle bir talepte bulunması, birleşme konusunda önemli bir rol oynayacak

Benzer şekilde geçtiğimiz aylarda PSA Group ile Fiat Chrysler arasında birleşme gerçekleşmiş ve otomotiv sektöründe yeni bir dev şirket ortaya çıkmıştı. Financial Times’a göre, benzer bir birleşmeyle Japonya’dan bir markanın geleceğin devleri arasında yer alması planlanıyor.

Otomotiv sektörü halen pandeminin etkisinde olduğu için gelecek için net bir öngörüde bulunmak oldukça zor. Şirketler şu an için birleşme konusunda isteksiz olsalar da gelecekte nasıl bir sürecin içine gireceğimizi kestirmek biraz zor görünüyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>