NVIDIA otonom araç haritalama şirketi satın alıyor

0

NVIDIA otonom araç

NVIDIA otonom araç haritalama şirketi DeepMap’i satın alıyor. Haritaların daha kesin ve sık bir şekilde güncellenmesi bekleniyor.

NVIDIA otonom araç haritalama çalışmalarını genişletiyor

NVIDIA, sürücüsüz araçlar için yüksek haritalama hizmeti veren DeepMap şirketini satın alıyor. NVIDIA Başkan yardımcısı Ali Kani: “DeepMap’in haritalama araştırmasını genişletmesi, dünya çapında haritalama operasyonlarını ölçeklendirmemize ve tam kendi kendine uzmanlığımızı genişletmemize yardımcı olması bekleniyor” dedi.

DeepMap, yüksek düzeyde hassas sahip haritalar sağlıyor. NVIDIA, birkaç metreye kadar ayrıntılı haritaların adım adım GPS yönlendirmeleri için iyi olduğuna dikkat çekiyor. NVIDIA, “çalışma bölgesi veya haritaların kapanması gibi mevcut yolu yansıtması” için güncellemelerin de önemli olduğunu söylüyor. NVIDIA, haritalama ve yerelleştirmeyi desteklemek için teknolojiyi Drive platformuna entegre etmeyi planlıyor.

NVIDIA haritalama ve yerelleştirmeyi desteklemek için DeepMap’in teknolojisini kendi sürüş platformuna entegre edecek. NVIDIA bu satın almayla 2021 yılındaki üçüncü önemli satın almasını yapmış oluyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>