Nvidia ve AnyVision ortaklık kurdu

0

Nvidia ve AnyVision

Nvidia ve AnyVision şirketleri, şehirleri güvenli bir şekilde izlemek için ortaklık kurdu. Ortaklık ile kamera görüntüleri yapay zekayla analiz edilecek.

Nvidia ve AnyVision MOBESE kameralarını kullanacak

Metropolis ismi verilen proje kapsamında Nvdia, yapay zeka şirketi AnyVisiyon ile anlaştı. Mtropolis ile şehirdeki tüm kamera görüntüleri 24 saat boyunca yapay zeka ile takip edilecek. Herhangi bir suçlu veya suça karışma ihtimali olan biri görüldüğünde, anında geri bildirim verilecek. Böylelikle halkın güvenliği sağlanabilecek.

Ayrıca bu proje geliştirilerek kayıp kişilerin tespit edilmesinde de kullanılabilecek. Bu sistemin yüzde 99 doğrulukla çalışması hedefleniyor.

Şehirleri izleyecek olan sistem, bilim kurgu dizisi Person of Interest’i akla getiriyor. dizideki tüm kameralar aracılığıyla görüntüler ve sesler yapay zeka tarafından izlenmekteydi. Bu sistem, suça karışma ihtimali olan kişileri tespit ederek önceden önlem alınması sağlamaktaydı. Kurulan yeni ortaklık ile dizinin gerçeğe dönüşeceğini söyleyebiliriz.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>