Orreco sporculara yönelik makine öğrenimine 2 milyon Euro yatırdı

0

Orreco, İrlanda’nın Galway kentindeki özel bir projeye yönelik yatırım yapma kararı aldı. Yatırım ile birlikte makine öğrenime bağlı özel sistemler ile atletik performansı arttırılacak. Makine öğrenimi ve performans istatistiklerini kullanan yeni bir başlangıç yapan marka, bugün yaptığı resmi açıklama ile 2 milyon dolarlık yeni finansmanı duyurdu.

Orreco’nun kurucusu ve CEO’su Dr. Brian Moore tarafından yapılan açıklamalarda geliştirilen sistemin nasıl çalışacağı ve performansın arttırılması noktasında nasıl destek vereceği belirtilirken, en önemli avantaj bulut sistemlerinin kullanılması oldu. Sporcuların ya da sporcu ekiplerinin kapsamlı bir şekilde analiz edileceği yeni yazılımlarda kan ve performans testleri ile veriler analiz edilecek. Özel yapay zeka sisteminin bulunduğu uygulama, performansın daha iyi hale getirilmesi adına da gerekli öngörüler sunacak. Bu kapsamda sporcuların yemek yeme, uyku ve tıbbi tedavi planlarının kişilere özgü şekilde geliştirilmesinde yardımcı olacak. Ayrıca seyahat programları ve maç istatistikleri dahi sistem kapsamında analiz ediliyor.Orreco ekibi analiz yapılması için toplanan verileri sisteme gönderirken, tüm bu veriler ışığında sporcuların beslenme gereksinimlerinden ve uyku gereksinimlerine kadar pek çok konuda bilgi alınarak, sporcuların planlaması yapılabilir.

Sporculara Özel Yatırımlar Yapıldı

Yatırımlar yapılmadan uygulama test edilirken, Mark Cuban, Denver Nuggets’lı NBA oyuncusu Wilson Chandler ve profesyonel golfçüler Henrik Stenson ve Patrick Reed’in de aralarında bulunduğu 2 bin sporcu bu sisteme dahil edildi. Sonuçların başarılı olması markanın da bu alanda yatırımlarının arttırarak daha güçlü bir şekilde piyasaya girmesini sağladı.

2010 yılında kurulan Orreco’nun şu anda 15 tam zamanlı çalışanı ve 10 sözleşmeli araştırma bilim adamı bulunmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>