Otomobil üreticisi Rivian Samsung SDI ile ortak oldu

0

Rivian Samsung SDI

Elektrikli otomobil üreticisi Rivian Samsung SDI ile ortaklık kurduğunu açıkladı. Bu ortaklık, pil hücresi tedarikinde büyük rol oynayacak.

Rivian ile Samsung SDI ortak oldu

Amazon destekli elektrikli otomobil üreticisi Rivian’ın, bu yılın sonlarında piyasaya bir elektrikli pikap getirmeyi hedeflediği duyuruldu. Ayrıca pil hücresi tedariki konusunda ise Rivian’ın olarak Samsung SDI ile ortaklık kurduğu açıklandı.

İki şirket de anlaşmanın bütçesi ve süresi hakkında resmi bir bilgi vermedi. Ancak yapılan açıklamada, ‘araç geliştirme süresi boyunca’ birlikte çalışıldığı vurgulandı.

Rivian’ın merakla beklenen R1T pikabı ve R1S SUV’si, aşırı sıcaklıklara ve zorlu kullanım durumlarının üstesinden gelebilecek bir pil modülü gerektiriyor.

Elektrikli araç pillerinde uzmanlaşan Samsung SDI ise Rivian’a bu konuda destek olabilecek. Samsung SDI 2019 yılında, 10 yıllık tedarik anlaşması kapsamında BMW Group ile 3.2 milyar dolarlık bir anlaşma imzalamıştı. Rivian CEO’su Rj Scaringe ise Samsung SDI pil hücrelerinin performansı ve güvenilirliğinden heyecan duyduklarını söyledi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>