Otonom kamyon şirketi halka arz oluyor

0

otonom kamyon şirketi

5.2 milyar dolarlık SPAC anlaşmasıyla otonom kamyon şirketi halka arz oluyor. Embark, teknoloji altyapısıyla gelecek vadediyor.

Otonom kamyon şirketi Embark büyümeye devam ediyor

Embark Trucks Inc yaptığı açıklamada 5.2 milyar dolarlık değerleme ile halka açılacağını duyurdu. Otonom kamyon şirketi, bu açıklamayla yükselişine devam etti.

Kendisini Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en eski otonom kamyon firması olarak adlandıran Embark, gelirlerin 2024 yılına kadar işini finanse etmesini beklediğini belirtti. 2016 yılında kurulan San Francisco merkezli Embark, yazılımları aracılığıyla taşıyıcıların filolarında sürücüsüz kamyonları etkinleştirmesine yardımcı oluyor. Werner Enterprises ve Bison Transport gibi taşıyıcılar ve AB InBev ve HP Inc gibi taşıyıcılarla çalışıyor.

Bu yılın başlarında, sürücüsüz kamyon şirketleri Plus ve TuSimple, teknolojilerini ve ürünlerini ticarileştirmek için sıcak sermaye piyasasından yararlanmak amacıyla ABD kamu pazarlarına girdi.

Embark, 11 yaşında robot yapmaya başlayan Alex Rodrigues ve Waterloo Üniversitesi mekatronik mühendisliğinden arkadaşı Brandon Moak tarafından kurulmuştu.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>