Pandemi, video konferans sistemlerine yaradı

0

Koronavirüs pandemisi nedeniyle birçok şirket uzaktan çalışma modeline geçiş yaptı. Logitech tarafından düzenlenen etkinlikte video konferans cihazlarıyla ilgili yeni teknolojileri inceledik.

Logitech, video konferans alanındaki ürün gamını genişletiyor

Pandemi süreciyle birlikte başlayan uzaktan ve hibrit çalışma furyası, süreç yönetimi ve çevrimiçi toplantı gibi birçok konuda değişime sebep oldu. Gelişmiş özelliklere sahip video konferans ürünleri sunan Logitech, çevrimiçi toplantıların vazgeçilmezi haline geldi.

Hibrit çalışma dünyası şekillenmeye başladıkça, sanal toplantı ve beraberinde gelen iş birlikleri için video konferans çözümlerinin önemi, hem çalışanlar hem de kurumlar açısından giderek daha fazla anlaşılıyor. Bugün artık profesyoneller, çalışma hayatlarının büyük bir kısmında sanal olarak toplantı yapmaya özen gösteriyor. Video konferans sistemlerinin öne çıkmasının en önemli faktörlerini zaman ve maliyet tasarrufu oluştururken, aynı zamanda ekip olarak verimli çalışmayı sağlamasından dolayı bu sistemler tercih ediliyor. Yapılan araştırmalar, 2024 yılına kadar iş toplantılarının en fazla %25’inin yüz yüze gerçekleştirileceğini, video konferans sistemlerinin avantajları fark edildikçe bu oranın daha da azalacağını gösteriyor.

					
					

Sunduğu video konferans çözümleriyle kurumların ve çalışanların verimliliklerini artırmalarına yardımcı olan Logitech, seyahat gereksinimlerinin minimum seviyeye düşürülmesi, yönetim birimlerinin ve çalışanların zamanlarından tasarruf edilmesine olanak tanırken, iş seyahatlerinde ortaya çıkan atık üretiminin ve karbon salımının da önüne geçilmesine katkı sağlıyor. 

Ülkemizde faaliyet gösteren birçok şirket, son dönemde hibrit çalışma modeline geçiş yapmaya başladı. Çalışanlar, pandemi etkisinin azalmaya başladığı için tekrar ofis ortamına dönüş yapmaya başladı.

Logitech, geliştirdiği ürünler ile video konferans sektöründe dünya liderliğini elde etmeyi başardı. Son 6 ayda hızla ivme kazanan Logitech, sürekli olarak yeni çözümler ile kullanıcıların karşısına çıkıyor.

Şirket için çalışan bireylerin kendi çalışma alanları için de ürün geliştiren şirket, video konferans konusundaki ihtiyaçları karşılama konusunda oldukça başarılı. Logitech Türkiye Video Konferans Kategori Yöneticisi Kürşat Fatih Masatçı, “Türkiye pazarında talep, pandemi döneminin başlangıcı ile aynı seviyede değil. Ancak uzaktan çalışma ve hibrit çalışma modellerinin trend haline gelmesiyle birlikte video konferans ürünlerine olan talep, pandemi öncesi döneme göre önemli oranda artış gerçekleşti.” ifadelerine yer verdi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>