Paraşüt’ten finansal okuryazarlık eğitimi

0

Küçük ve orta ölçekli işletmeler için kullanıcı dostu ve bulut tabanlı finans yönetim hizmeti sunan Paraşüt, girişimcilerin ihtiyaç duydukları konularda destek olmayı görev edinerek ücretsiz eğitimler düzenlemeye başladı. Kısa bir sürede Hollanda merkezli “Revo Capital” ve ABD merkezli girişim sermayesi fonu olan “Ribbit Capital”den aldığı yatırımlarla kendisi de başarılı bir girişimcilik örneği olan Paraşüt, eğitimlere tematik olarak ayda bir devam edecek.

Kasım ayında Neura Mali Müşavirlik ile “Finansal Okuryazarlık” eğitimi düzenleyen Paraşüt, yoğun talep üzerine aynı eğitimin ikincisini 18 Aralık 2014 tarihinde Urban Station Şişhane şubesinde 30 kişinin katılımıyla gerçekleştirdi. Ocak ayında ise Kılıç & Partners ile hukuk eğitimi düzenleyecek olup, katılım 20-25 kişiyle sınırlı olacaktır. Eğitim duyuruları, Paraşüt’ün web sitesine üye olarak ya da sosyal medya hesaplarından takip edilebilir.

Paraşüt, küçük ve orta ölçekli işletmelerin gelir-gider takibini yapabileceği ve finansal operasyonlarını verimli yönetebilmelerini sağlayan bir kontrol paneli niteliği taşıyor. Fatura oluşturma ve yazdırma, kredi kartı ile çevrimiçi tahsilat, ödeme takibi için otomatik hatırlatmalar ve raporlamalar gibi pek çok hizmet ve bilgiyi tek elden yanıtlıyor. Ocak ayında ekonomik fiyatlarla e-Fatura hizmeti de sunmaya başlayacak olan Paraşüt, küçük ve orta ölçekli işletmelere fatura operasyonlarında zaman ve maliyet tasarrufu sağlayacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>