Pinterest VSCO’yu satın almaya hazırlanıyor

0

Pinterest VSCO

Görsellik üzerine kurulu sosyal medya platformu Pinterest VSCO’yu satın almak istiyor. Pinterest ile VSCO arasında görüşmelerin olduğu iddia edildi.

Pinterest VSCO’yu satın alacak mı?

New York Times’ın yayınladığı bir rapora göre Pinterest, VSCO’yu satın almak istiyor. Uzun yıllar mobil kullanıcılara derinlemesine araçlar getiren fotoğrafları ve videoları düzenleme, paylaşma imkanı sunan VSCO, Pinterest’e katılabilir.

Pinterest ve VSCO tarafından bu iddialarla ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Anca  iki platform da güçlerini birleştirerek Instagram benzeri yeni bir yıldız ortaya çıkarabilir.

VSCO sahibi Visual Supply Company yaptığı açıklamada, “Yaratıcı alanda her zaman farklı şirketlerle herhangi bir zamanda buluşuyoruz ve söylentileri veya spekülasyonları tartışmıyoruz. Odak noktamız her şeyden önce VSCO’nun işini büyütmek.” dedi.

Açıklamada; 10. yıl dönümlerinde, içerik oluşturucuların değişen ihtiyaçlarına hizmet etme konusunda daha da iyimser oldukları vurgulandı. Multimedya araçlarını geliştirmeye devam eden VSCO, iddialarla ilgili herhangi bir açıklama yapmadı.

Pinterest’in olası bir satın almada VSCO için ne kadarlık ödeme yapacağına yönelik de bilgi paylaşılmadı.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>