PwC: İş Dünyasında Yönetici Görüşleri Raporu yayınlandı

0

İş Dünyasında Yönetici Görüşleri

PwC tarafından 2022 İş Dünyasında Yönetici Görüşleri Raporu yayınlandı. Rapora göre liderler, uzaktan çalışmayı kalıcı hale getirmek istiyor.

İş Dünyasında Yönetici Görüşleri Raporu’nda neler var?

PricewaterhouseCoopers’ın (PwC) yayınladığı 2022 İş Dünyasında Yönetici Görüşleri’ne göre, yöneticilerin yüzde 43’ü çalışanlar için hibrit çalışma seçeneklerini sürdürmeyi ve yüzde 30’u uzaktan çalışmayı kalıcı bir seçenek haline getirmeyi planlıyor. Ayrıca, yöneticilerin yüzde 77’si, çalışanları işe alma ve elde tutmayı 2022’de dikkate alınması gereken en önemli iki faktör olarak görüyor.

PwC İş Gücü Dönüşüm Müdürü Julia Lamm: “İşverenler kritik yetenekleri cezbetmek ve elde tutmak isterken, yatırımlarını çalışanlarına kaydırıyor, anlamlı iş fırsatları yaratıyor. Öğrenmeye ve beceri geliştirmeye yatırım yapıyor ve kariyer geliştirme fırsatları yaratıyor. Tüm bunlar çalışanlarla tanışmak için yeni esnek çalışma seçenekleri sunuyor” dedi.

678 üst düzey yöneticinin yer aldığı ankette, liderlerin bu elde tutmaya ve yetenekleri çekmeye odaklanmak için çeşitli girişimlerde bulunmayı planladıkları da ortaya çıktı. Bunlar, artan kariyer ilerleme ve beceri geliştirme fırsatlarını (yüzde 36), çalışanlar için ücretleri artırmayı (yüzde 31) ve çalışanlara sağlanan faydaları iyileştirmeyi (yüzde 30) içeriyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>