Qualcomm otomotiv çipleri ile portföyünü genişletiyor

0

Qualcomm otomotiv

Qualcomm otomotiv çipleri ile ürün portföyünü daha geniş hale getiriyor. Qualcomm, Renault için üretim yapacağını duyurdu.

Qualcomm otomotiv çipleri için çalışacak

Qualcomm yaptığı açıklamada, yeni bir Renault SA elektrikli aracında dijital gösterge paneli için önemli bir bilgi işlem çipi geliştireceğini söyledi.

Qualcomm; Renault’nun Megane E-TECH Electric’inin çiplerini, Qualcomm’un Android telefon pazarındaki uzun süredir ortağı olan Google’ın yazılımını kullanarak aracın bilgi eğlence sistemine güç sağlamak için kullanacağını söyledi.

Cep telefonlarında dünyanın en büyük ana yarı iletken tedarikçisi olan Qualcomm, gösterge panellerini ve bilgi eğlence sistemlerini çalıştırabilen çiplere sahip araçlara doğru portföyünü genişletiyor.

Eylül ayında Münih’teki IAA Mobility 2021 Otomobil Fuarı’nda tanıtılacak olan Megane E-TECH Electric, gelecek yıl satışa sunulacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>