Quantum Dot ekranlar için önemli yatırım

0

Samsung Quantum Dot ekranlar için yeni bir yatırım yapacağını açıkladı. Yapılan bu yatırım hem ekran tasarımı hem de ekran üretimi için kullanılacak.

Yeni nesil teknoloji: Quantum Dot ekranlar

Quantum Dot ekranlar, geleceğin ekran teknolojisi görülüyor. Güney Koreli teknoloji şirketi Samsung, Quantum Dot ekran teknolojisi için yeni bir planlama yapıyor.

Samsung, Quantum Dot teknolojisi için 11 milyar dolarlık bir yatırım yapacağını duyurdu. Yapılan bu yatırım, Quantum Dot teknolojisine sahip ekranların tasarımı ve üretimi için kullanılacak.

Yapılan açıklamaya göre, Samsung’un Güney Kore’de bulunan Asan isimli fabrikasında Q1 isimli yeni bir üretim hattı kurulacak. 2021 yılında start verilmesi beklenen bu üretim hattında 65 inc ve daha büyük 30 bin panel üretimi yapılacak. Ayrıca Güney Kore Hükümeti de bu yeni nesil ekran teknolojisi için 330 milyon dolar yatırım yapacak.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>