Robotik dijital asistan: ElliQ

0

Robotik dijital asistan

Robotik dijital asistan ElliQ, yaşlıların hayatını kolaylaştırmak için geliştirildi. ElliQ, yaşlıların eğlenceli ve sağlıklı vakit geçirmesini sağlayacak.

Robotik dijital asistan ile bir gün

Evlerimizi akıllı hale getiren dijital asistanlar, standart işleri de yerine getirerek ev içerisinde geçen zamanı daha kolay ve eğlenceli hale getiriyor. Bu durum özellikle de tek başına yaşayan kişiler ve yaşlılar için geçerli. CES 2019’da tanıtılan Robotic ElliQ kamerası, sensörleri ve yapay zekası ile birçok inovatif özelliğe sahip.

Üzerinde bulunan kamerası ile etrafı izleyen, mikrofonu ile odayı dinleyen Robotic ElliQ, uzun süreli sessiz kalma durumlarında devreye giriyor. Kullanıcıyla sohbet etmeye başlıyor, fıkralar anlatıyor ve ev sahibine bulmacalar soruyor. Ayrıca ilaç kullanması gereken kullanıcıya hatırlatmalarda da bulunabiliyor.

1499 dolar fiyat etiketine sahip olan robotik asistanı kullanmak için aylık 30 dolar olan hizmet bedelini de ödemek gerekiyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>