Samsung, Blockchain ile nakliye yapacak

0

Samsung Blockchain

Samsung blockchain teknolojisini kullanarak nakliye yapmayı planlıyor. Samsung blockchain teknolojisi ile nakliyede harcanan zamanı minimuma indirecek.

Samsung Blockchain ile nakliye süresini azaltacak

Samsung, dünyadaki ürün sevkiyatlarını takip etmek için blockchain tabanlı bir sisteme geçmeyi düşünüyor. Bloomberg’e göre, şirketin Blockchain bölümü başı Song Kwang-woo, nakliye maliyetlerini yüzde 20’lik bir oranda azaltabilecek. Kripto para birimlerinin arkasındaki teknoloji olan Blockchain, farklı sektörlere uygulanabilme potansiyeline sahip. Samsung, lojistiğin bu sektörlerden biri olduğunu düşünüyor.

Blockchan ile gönderi sırasında işlemlerin kaydedilmesi, doğrulanması ve paylaşılması sağlanabilir. Böylelikle kağıt ticareti yapmak ve liman yetkilileriyle zamanlama süresini ayarlamak için gereken süreyi azaltabilir. Ürünün piyasaya sürülmesi, tüketicinin bu ürünü satın alması ve ürünün tüketiciye ulaşması süreci tamamen dijitalleşerek, harcanan zaman minimuma indirilebilir.

Ssamsung’un bu çalışması hakkında henüz net bir bilgi verilmedi. Dolayısıyla şirketin resmi olarak ne zaman geçiş yapacağı bilinmiyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>