Samsung kullanıcı verileri için açıklama yaptı

0

Samsung kullanıcı verileri

Son günlerde Samsung kullanıcı verileri konusunda eleştiriliyordu. Hatta bazı kullanıcı verilerinin Samsung’un teknik hatası nedeniyle açığa çıktığı iddia ediliyordu.

Samsung kullanıcı verileri iddialarını doğruladı

Günümüzde teknoloji şirketleri, kullanıcı verilerini korumakta oldukça zor durumda kalabiliyor. Kullanıcı verilerinin güvenliği konusundaki ihlallerle ilgili bir yeni iddia da Samsung için geldi.

Geçtiğimiz günlerde bir Samsung kullanıcı, ekranında iki adet ‘1’ yazısı ile karşılaşmıştı. Üstelik bu yazının telefonumu bul uygulamasından gelmesi, kullanıcının bir hayli tedirgin olmasına neden olmuştu. İnternette bir hayli popüler gündem olan bu durum hakkında Samsung kısa bir süre sonra açıklama yaptı. Durumun teknik bir hatadan kaynaklandığı ve kullanıcılara yanlışlıkla bildirim gönderildiği belirtildi.

Ancak yapılan incelemelerde Samsung’un kullanıcı verilerinin güvenlik açığı nedeniyle ortaya çıktı tespit edildi. Bu duruma 150 kullanıcının doğrudan etkilendiği açıklandı. Ancak kullanıcının hangi bilgilerinin açığa çıktığına dair detaylı bir bilgi henüz verilmedi.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>