Techinside Google News
Techinside Google News

Samsung One UI 6.1 ve güvenlik güncellemeleri yayınladı

Sadece Samsung Galaxy S24 için sunulan One UI 6.1 şimdi diğer bazı modellere de gelirken, eski modellere ise güvenlik güncellemesi yayınlandı

Samsung tarafından geliştirilen en son telefon güncellemesi One UI 6.1, sonunda 2023 model amiral gemisi modellere yayınlanmaya başladı. İlk olarak 17 Ocak tarihinde Samsung Galaxy S24 serisi için yayınlanan güncelleme bugün itibariyle Galaxy S23 serisi, Galaxy Z Fold 5, ve Galaxy Z Flip 5 cihazlarına da geldi. Sırada ise 2021 sonrası piyasaya sunulan daha fazla cihaz olacak.

Öte yandan Samsung, One UI 6.1 güncellemesinin yanı sıra eski akıllı telefonlarını yeni bir güvenlik yamasıyla güncellemeyi de unutmadı. 2021 Galaxy A52 5G ve Galaxy A32 5G modelleri Mart ayı güvenlik güncellemesini almaya başladı. Bu kapsamda Galaxy A32 5G akıllı telefonun operatör varyantı A326USQSDDDXC2 numaralı yeni bir ürün yazılımı alırken, kilitsiz versiyon A326U1UESDDDXC2 ürün yazılımına güncellendi. Galaxy A52’ye gelince, operatör kilitli varyantın aygıt yazılımı güncellemeden sonra A526U1UESCFXC6 olarak değişecek.

- Advertisement -

Mart 2024 güvenlik yaması toplam 45 güvenlik açığını gideriyor. Samsung’un önümüzdeki birkaç gün içinde Galaxy A52 5G’nin operatör kilitsiz versiyonu için bir güncelleme yayınlaması bekleniyor. Akabinde diğer One UI 6.0 telefonlar da güvenlik güncelleştirmelerini almaya başlayacaklar. Samsung, bu güvenlik güncelleştirmelerinde hangi spesifik sorunların giderildiğini duyurmamakla birlikte, aslında bu güvenlik güncellemesiyle sağlanan Android uyumluluk problemlerini gidermek. Android Mart ayı güvenlik güncellemesinde işlemci bazlı hata ve sorunlardan tutun, ek yürütme ayrıcalıkları gerekmeksizin ayrıcalıkların yerel olarak yükseltilmesine yol açabilen sistem açıklarına kadar bir dizi önemli açığı yamamıştı.

Güney Koreli firma Samsung da bir yandan kendi One UI kullanıcı arayüzünü güncellerken, bir yandan da mobil işletim sisteminin temelindeki Android işletim sistemi kaynaklı sorun ve hataları toplu olarak gidermeye çalışıyor.

Akıllı telefon pazarında krallık tacını son çeyrekte Apple’a kaptıran firma, 2023 finansal raporunda da son 15 yılın en düşük kârını açıklamıştı. Şirketin bellek yongası satışları toparlanıyor gibi gözükse de ekran, ev aletleri ve akıllı TV işletmelerindeki gelirlerin azalması dikkat çekici. Galaxy S24 ile akıllı telefon pazarının önemli oyuncularından olan firma, eski ihtişamına geri dönmek için çabalayacak.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ

1 Yorum

  1. Tanıdığım hatta tanımadığım insanları bile Samsung markasından uzaklaştırmayı kendime iş edindim, S22 ultra gibi bir kaç yıllık telefonu ki 40-50 bin TL ye satıyor ve yapay zeka güncellemesinden mahrum bırakıyor öyle mi ? akılları sıra satış politikası yapıyorlar ,görün bakın şimdiden binlerce insan Samsung markasından nefret etti bile ,daha çok insana ulaşacağız inşallah.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir