Samsung ve KDDI 5G testlerini tamamladı

0

Samsung ve KDDI

Samsung ve KDDI bir beyzbol stadyumunda başlattığı 5G testlerini tamamladı. Samsung ve KDDI, 5G testlerini başarılı bir şekilde tamamladı.

Samsung ve KDDI 5G test sonuçları

İki şirket, Japonya’da 30 bin kişilik bir beyzbol stadyumu olan Okinawa Cellular Stadium’da 5G saha denemesi gerçekleştirdi. Samsung’un 5G ünitesi, stadyum yakınlarındaki bir alana yerleştirildi. Daha sonra kapsama alanı içinde yürütülen testlerde 4K videoların canlı yayınlarını indirmek ve yayınlamak için 5G tablet kullanıldı. Başarılı bir şekilde yürütüldüğü belirtilen testlerin hız sonuçlarına dair bir bilgi henüz verilmedi.

5G ve ultra yüksek frekans spektrumlu ağ çözümleri, uluslararası konferanslar ve konserler gibi kalabalık yerlerde, başarılı sonuçlar veriyor.

Aralık ayında, Samsung ve KDDI, Tokyo’daki hızlı trende 1.7 Gbps indirme hızına ulaştı. Samsung ayrıca, Şubat ayında Verizon ve KT arasındaki tabletleri kullanarak 5G görüntülü aramayı test etmişti.

Romanya’daki French telco Orange, 5G için sabit bir kablosuz test başlattı.

Telekom sektörüne yönelik çözüm sunan firmalar 5G çalışmaları için kıyasıya rekabet gösteriyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>