Samsung yenilenebilir enerji yatırımları yapıyor!

0

Samsung yenilenebilir enerji

Samsung yenilenebilir enerji yatırımları ile çevre dostu bir politika izlemeye devam ediyor. Samsug yenilenebilir enerji için şu ana kadar 3 bölgeyi hedefliyor.

Samsung yenilenebilir enerji projeleri yürütüyor

Samsung Electronics, Güney Kore’deki kampüslerinde, 2020 yılına kadar 63.000 metrekarelik alana güneş panelleri kurmayı planlıyor. ABD, Avrupa ve Çin’de fabrikalarında ve binalarında  enerji kullanımının yüzde 100’ünü yenilenebilir enerji ile sağlayacak.

Şirket, Güney Kore’de ülkenin yenilenebilir enerji kullanımını 2030 yılına kadar yüzde 20’ye çıkarmak için hükümetin ulusal stratejik planını izleyecek.

Samsung, Seul’ün güneyindeki Suwon’daki merkezi Samsung Digital City’de yaklaşık 42.000 metrekare güneş paneli kuracak. Daha sonra 2019’da Pyeongtaek kampüsünde ve 2020’de Hwaseong kampüsünde 21.000 metrekarelik güneş enerjisi ve jeotermal enerji üretim tesisleri ekleyecek. Pyeongtaek ve Hwaseong, şirketin yarı iletken operasyonlarının yürütüldüğü yerler olduğu için oldukça kritik bir öneme sahip.

Ortalama 3.1 GWh olacak olan yenilenebilir enerji kullanımı, 115.00 hanenin elektrik kullanımına eş değer olacak.

Birçok teknoloji devi, yenilenebilir enerjiye yönelik yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor. Samsung’un en önemli rakiplerinden Apple yüzde 100 yenilenebilir enerjiye geçiş yapmıştı. Google, 10.665 adet güneş paneli ile her yıl 2.9 gigawatt-saat enerji üretecek olan 3 milyon avroluk yeni bir güneş enerjisi santrali ile birlikte Belçika’da 250 milyon euroluk yeni bir veri merkezi kurduğunu açıkladı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>