Samsung’tan beş yeni start-up çıktı

0

Microsoft başlangıç aşamasındaki start-up’ları satın alarak kendi bünyesinde büyütmek amacıyla Microsoft Ventures şirketini kurduğunu henüz açıklamışken, aynı misyonla hareket eden Samsung Creative Lab, beş yeni start-up’ın kendi yollarına devam edeceğini açıkladı.

Samsung Electronics’te çalışan 18 kişinin geliştirdiği beş ürün, ayrı şirketler olarak Samsung’tan ayrıldılar. Ürünleri geliştiren çalışanlar da bu yeni şirketlerde görev alacaklar. Creative Lab oluşumundan geçen yıl da 9 yeni ürün çıkmıştı.

Ürünlerden biri Samsung’un fuarlarda büyük ilgi gören akıllı pantolon kemeri. Diğeri ise cebe sığacak boyutlarda bir yazıcı olan Idea Printer. Ayrıca enerji tasarrufu konusunda işlev gören bir yazılım da yeni şirketlerin arasında yer alıyor.

Artık bu ürünlerin geliştirilmesi sorumluluğu tamamen bu yeni şirketlerde olacak. Samsung ürünlerin pazarlanması konusunda yeni şirketlere yardımcı olacak. Samsung’un şirketlere verdiği hedef ise, yeni ürünlerin senenin ikinci yarısında pazara çıkması. Bakalım bu genç start-up’lar görevlerini başararak büyük birer şirkete dönüşebilecekler mi?

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>