Samsung’un 2018 kazancı çok düşük geldi

0

Samsung Blockchain

Güney Koreli elektronik devi Samsung, dünyanın en büyük telefon ve elektronik üreticisi olmak için rakipleriyle ağır bir savaş yaşarken, kar marjı da hızla düşüyor.

Kasaya giren para azaldı

Şirketin 2018 son çeyreği hakkında yayınlanan finansal raporları da bu durumu netçe gösterdi. 2017’nin son çeyreğine göre gelirleri %10 seviyesinde azalan Samsung 53.4 milyar dolar gelir elde etti.

Öte yandan, şirketin karı da, 2017’nin aynı dönemine göre %29 azalarak 9.7 milyar dolara geriledi. Samsung’un hem satışlarındaki hem de karındaki bu büyük düşüş, dev şirkette alarm çanlarının çalmasına neden olacak gibi görünüyor.

Şirket ayrıca yatırımcılarına yaptığı duyuruda, cep telefonları satışlarında global bazda görünen düşüşün Samsung’u de etkilediğini ve 2019’un ilk çeyreğinde de satışların düşmesini beklediklerini açıkladı.

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>