Samsung’un kazancı yüzde 60 düştü

0

Samsung Blockchain

Güney Koreli elektronik devi Samsung kısa süre önce bir açıklama yaparak, bu yılın birinci çeyreğindeki kazancının geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 60 oranında düşebileceği konusunda yatırımcılarını uyarmıştı.

Kazançta büyük düşüş

Şimdi şirketin 1Ç raporları açıklandı ve beklendiği gibi elektronik devinin kazancı 5,4 milyar dolara düştü. Bu büyük gerilemede ise hafıza işlemcisi fiyatlarındaki düşünün etkili olduğu vurgulanıyor.

Öte yandan Samsung, piyasaya çıkışı geciken katlanabilir telefonu satışa çıktığında büyük ilgi göreceğini ve şirketin kazancının yeniden yükseleceğini vurguluyor. Peki acaba, dünya katlanabilir telefonları gerçekten de kapılarda kuyruk olarak satın almak için heyecanla bekliyor olabilir mi? 

Samsung yetkilileri yine de büyük bir heyecanla, yeni katlanabilir telefonu birkaç ay içinde satışa sunacaklarının altını çiziyor.

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>