Sanal gerçeklik sınıfı eğitim kalitesini artıracak

0

sanal gerçeklik sınıfı

Fisk Üniversitesi’nin önceliğinde yapılacak sanal gerçeklik sınıfı eğitime yeni dönem getiriyor. Bu sınıfla kadavra laboratuvarı kurulacak.

Sanal gerçeklik sınıfı kadavra laboratuvarı olarak çalışacak

Bu sonbaharda, sanal gerçeklik kampüsü dünyanın her yerinden öğrencileri ağırlayacak. En üst sıralarda yer alan HBCU’lardan biri olan Fisk University, yüz yüze sınıf deneyimini 5G destekli VR teknolojisiyle birleştirmek için teknolojide bazı önemli isimlerle ortaklık kuruyor.

Kolejlerde ve üniversitelerde yüz yüze eğitimde halen artış yaşanıyor. Sanal gerçeklik bu alanda yeni bir dönüşüm başlatacak gibi görünüyor. VictoryXR CEO’su Steve Grubbs, “Sanal gerçekliğin yükselişi sınıfı yeniden tanımlıyor” dedi. Grubbs, sanal gerçekliğin profesörlerin ve öğrencilerin öğretmek, öğrenmek ve sorunları çözmek için tekrar bir araya gelmelerini sağladığını belirtiyor.

Fisk Üniversitesi Rektörü Dr. Vann Newkirk, “Sanal ve yüz yüze öğrenmenin en iyi yönlerini birleştiriyoruz ve bu eğitimin geleceği. Fisk Üniversitesi, kolejler arasında bir teknoloji lideri olarak yükseliyor ve kampüse bir sanal gerçeklik kadavra laboratuvarı getirme çabamız, öğrencilere en son teknoloji ürünü bir eğitim sağlama taahhüdümüzün bir örneğidir” ifadelerine yer verdi.

Fisk Üniversitesi Dekanı Dr. Shirley Brown, “Bu kadavra laboratuvarı ile tıp öncesi öğrencilerimizin ileri anatomi ve biyoloji dersleri için diğer üniversitelere güvenmesine gerek kalmayacak,” dedi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>