Şarj edilebilir hibrit Seat için üretim başlıyor

0

Şarj edilebilir hibrit Seat

Şarj edilebilir hibrit Seat Tarraco e-Hybrid, üretim bandına çıkacak. Tarraco e-Hybrid’in üretimi Wolfsburg’da yapılacak.

Wolfsburg’da şarj edilebilir hibrit Seat üretilecek

Son yıllarda otomotiv sektörünün parlayan yıldızlarından Seat, bu alandaki dönüşüme de ayak uyduruyor. Özellikle de şarj edilebilir hibrit versiyonlar ile Seat, yeni adımlar atıyor.

Seat’ın merakla beklenen Tarraco e-Hybrid isimli modeli Wolfsburg’daki fabrikada üretilemeye başlanacak. SUV model araç, güçlü görünümüyle dikkat çekiyor.

Aracın teknik özelliklerine baktığımızda ise saf elektrikli sürüşte yaklaşık 49 km menzil sunduğunu ve maksimum 140 km hıza ulaştığını görüyoruz. 13 kWh’lik batarya paketi bulunan Tarraco e-Hybrid 2.3 kW’lık şarj cihazı ile yaklaşık 5 saatte tam doluyor. Tarraco e-Hybrid tam dolu depo ve bataryayla ise 730 km menzil sunuyor.

Araç normal modda ise 0’dan 100’e 7 saniyede çıkıyor 205 km hıza ulaşabiliyor.  Ayrıca araçta bulunan e-Mode ve e-Boost düğmeleri ile modlar arasında geçiş yapılabiliyor. Seat, Tarraco e-Hybrid’in satış fiyatını ise henüz açıklamadı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>