Scroll reklamsız internet hizmeti sunacak

0

Yeni bir abonelik sistemi üzerinde çalışan Scroll reklamsız internet hizmeti sunacak. Bu hizmet, sadece uygulamaya katılan web sitelerinde geçerli olacak.

Scroll reklamsız internet için çalışıyor

Geniş bir web sitesi ağı kurmaya hazırlanan Scroll, bu alanda yenilikçi adımlar atmaya çalışıyor. Scroll’un bunun için üzerinde çalıştığı projelerden biri de reklamsız internet.

Yeni bir abonelik sistemi üzerinde çalışan Scroll, aylık abonelerine reklamsız internet hizmeti verecek. İlk ay ücretsiz olarak kullanılabilecek bu hizmetin aylık abonelik ücreti ise 5 dolar olacak.

Scroll, bu abonelik sistemiyle YouTube Premium’a benzer bir sistem geliştirecek. Şu an için Scroll ile Gizmodo, Polygon, The Verge gibi dev internet siteleri ortaklık kurmuş durumda. Mobil uygulamada Twitter, Facebook, Flipboard gibi platformlarda da ücretsiz gezinti yapmak mümkün olacak.

Ad Blocker gibi eklentileri kullanan kişi saysının bir hayli fazla olduğu da düşünüldüğünde, Scroll’un bu girişiminin ne kadar başarılı olacağı merak konusu. Ancak Scroll için gelen ilk yorumların gayet olumlu olduğunu da söyleyebiliriz.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>