Sesli asistan çağrı merkezi operatörlüğü yapacak

0

çağrı merkezi operatörlüğü

Google tarafından geliştirilen yapay zekalı sesli asistan, çağrı merkezi operatörlüğü yapacak. Yapay zekalı sesli asistan, çağrı merkezi operatörlüğü mesleğini ortadan kaldıracak gibi görünüyor.

Çağrı merkezi operatörlüğü yapay zeka ile yapılacak

Google son dönemde yapay zeka destekli sesli asistan çalışmalarına hız verdi. Google, yapay zeka destekli sesli asistanlar ile çağrı merkezlerindeki işleri otomatik hale getirmeyi amaçlıyor. Böylelikle müşteri taleplerine daha hızlı ve doğru bir şekilde cevap verilmesi hedefleniyor.

Bunun için geliştirilen Duplex isimli program, müşteri taleplerini hızlı bir şekilde alarak, istenilen işlemi gerçekleştirebiliyor. Yani Duplex’in ticari olarak kullanıma başlanmasıyla, çağrı merkezi operatörlüğü mesleğinin ortadan kalkacağını söyleyebiliriz.

Google sözcüsü yaptığı açıklamada, tüketici kullanım durumlarına odaklandıklarını ve Dublex’i henüz herhangi bir kurumsal müşteri ile test etmediklerini belirtti. Sesli asistan, şu anda sınırlı sayıda güvenilir test cihazı ile restoran ve kuaför salonu rezervasyonu, tatil saatleri kontrolü gibi işlemleri yapabiliyor. Google sözcüsü, aldıkları geri bildirimler ile geliştirme çalışmalarını sürdürdüklerini belirtiyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>