Shell 80 adet şarj istasyonu inşa edecek

1

Shell

Shell, elektrikli otomobil şarj istasyonlarını yaygınlaştırarak temiz ulaşımın temellerini atıyor. Farklı Avrupa ülkelerinde toplamda 80 adet yeni elektrikli araç şarj istasyonu inşa edilecek.

Shell şarj istasyonları

Reuters’in bildirdiğine göre, Shell 2019 yılına kadar Avrupa’da 80 adet yüksek güçlü şarj istasyonu inşa etmeyi taahhüt etti. Bu ayın başlarında açıklanan planda BMW, Daimler, Ford, Volkswagen, Audi ve Porsche arasında elektrikli araç odaklı bir girişim olan IONITY ile gerçekleştirilecek. IONITY ise tek başına 2020 yılına kadar Avrupa çapında 400 yüksek şarj istasyonu kurmayı hedefliyor.

Elektrikli otomobil satışlarında yaşanan genel kaygı menzil yeterli olup olmayacağına yönelik oluyor. Özellikle Porsche ve Honda elektrikli otomobillerin menzillerini artırmak için verimli ve yüksek kapasiteli bataryalar için çalışıyor.

Elektrikli otomobilleri şarj edebilmek için ise çeşitli şarj istasyonu girişimlerinde bulunuluyor. Shell ve IONITY şarj istasyonu genişletmesi için şehirlere şarj istasyonları kurmaya devam edecek. 350 kW’lık şarj istasyonları, elektrikli otomobilleri sadece 5-8 dakika aralığında şarj edebilecek.

Shell’in 80 istasyonu Belçika, İngiltere, Fransa, Hollanda, Avusturya, Çek Cumhuriyeti, Macaristan, Polonya, Slovakya ve Slovenya’da inşa edilecek.

Yorumlar

  1. Ornegin Almanyanin 1500 adet sarj istasyonu uretme plani bulunuyor. 80 adet sarj bunun yaninda cok kucuk kaldi. Gerci bir petrol sirketinin elektrikli araclara destek verme amacli yaptigi bu atilim da yazinin PS kismina konulabilirdi ama bu kadar uzun yazi yazmaya degmezdi. Sonucta kendisi de Deniz kabugu ararken petrol bulan sirket.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>